مراکز خرید چرم شترمرغ طبیعی در ایران

مراکز خرید چرم شترمرغ محصولات با کیفیت و مرغوب خود را در اختیار مشتریان قرار می دهند تا خریداران با خیال آسوده خرید خود را انجام می دهند. فروش چرم شترمرغ در بازار داخلی و خارجی از اقتصاد خوبی برخوردار است و جزو یکی از محصولات پرسود کشور به حساب می آید. قیمت خرید چرم ساق شتر مرغ طبیعی بسته به کیفیت و برند محصول متفاوت است و حتی این نوع چرم به کشور های خارجی صادر می شود.

مراکز خرید چرم شترمرغ طبیعی در ایران

معرفی دسته بندی های مختلف چرم طبیعی

معرفی دسته بندی های مختلف چرم طبیعیچرم طبیعی بسیار متنوع است و از نظر مرغوبیت و‌ ماندگاری بهتر این محصولات را دسته بندی می کنند.

انواع چرم طبیعی عبارتند از :

چرم سبک : چرم بسیار سبک است و از این چرم بیش تر برای تولید دستکش، کلاه، لباس و… استفاده می‌شود. این نوع چرم ها از پوست‌ حیواناتی مانند گوسفند، بز، بزغاله و بره تولید می شود.

چرم نیمه سنگین : به چرمی می گویند که از پوست حیواناتی مانند کروکودیل و شتر مرغ به دست می آید. این چرم ها به علت کمیاب و گران قیمت بودن بیش تر در تولید محصولاتی که جنبه تزیینی دارند و یا لوکس محسوب می شوند کاربرد دارند.

چرم سنگین : چرم سنگین با کیفیت ترین نوع برای استفاده های معمول می باشد و دارای بیشترین استحکام و زیباترین نوع چرم در میان دیگر انواع است. این نوع چرم از پوست حیواناتی مانند گاو، گاومیش، گوساله و شتر و …به دست می آید.

لازم به ذکر است غیر از دسته بندی هایی که بالا اشاره شد، چرم طبیعی را بر اساس نوع دبّاغی هم می توان به دسته های زیر تقسیم کرد:

چرم بزی

تراکم الیاف آن به نسبت چرم های دیگر کم تر است ولی استحکام و مقاومت بالایی دارد. با توجه به کاربرد این نوع چرم به دو صورت نرم و خشک ارائه می شود. این چرم در انواع کیف و کفش زنانه کاربرد دارد.

چرم گاوی

چرم گاوی دارای استحکام زیادی است و الیاف آن متراکم است. سطح آن بدون گرین و صاف می باشد، به صورت نرم و خشک در ضخامت های متفاوت ارائه می شود. کاربرد این نوع چرم در تهیه کفش و انواع کیف گاهی در تهیه لباس و دستکش هم از آن استفاده می گردد.

چرم گوسفندی

این نوع چرم زیبایی فوق العاده ای دارد، همچنین قیمت مناسب و استحکام بالایی دارد. این چرم سطح صافی دارد. چرم گوسفندی بسیار لطیف و سبک است به همین خاطر در تولید لباس و‌ کیف زنانه کاربرد دارد.

چرم ورنی 

چرم ورنی را با پوست گوساله و گاو تهیه می کنند و سطح آن را با لعاب آغشته و پوشش می دهند. این چرم در تولید انواع کفش مورد استفاده قرار می گیرد.

چرم اشبالتی

این نوع چرم، نوع گاوی چرم جیر است. برای تهیه این چرم شبیه جیر، چرم‌ طبیعی خام گاوی را ورقه‌ ورقه می‌کنند و بعد جیرسازی را انجام می‌ دهند و نسبت به جیر سطح پایین تر محسوب و طبقه بندی می گردد.

چرم گیاهی

برای تهیه و تولید این‌ نوع چرم در دبّاغی به جای مواد و رنگ های شیمیایی از روغن حیوانی و رنگ گیاهی استفاده می شود.

این نوع چرم به دلیل دارا بودن بیشترین سازگاری با محیط زیست و عدم ایجاد عوارض در اثر تماس با پوست انسان، از بهترین انواع دبّاغی به شمار می رود. هم چنین این نوع چرم انعطاف‌ پذیر بوده و رنگ آن قهوه‌ ای است که میزان رنگش به ترکیب شیمیایی و رنگ پوست باز می‌گردد. چرم گیاهی با محکم‌ ترین انواع چرم‌ ها برابری می‌کند. در عین حال، بسیار نرم و قابل انعطاف است.

چرم دانه دار یک رویه

در این نوع از چرم‌ ها از لایه بیرونی و خارجی پوست حیوانات استفاده می‌ شود، این پوست  را سمباده زده و مورد پردازش قرار می دهند تا علایم و نشانه‌ های طبیعی پوست از روز آن حذف شود، و این امر باعث ایجاد بافت صاف و کیفیت و استحکام بالای ملزومات تولید شده از این نوع چرم می‌ شود، هر چند پردازش و کاری که روی این نوع چرم انجام می‌شود، از عمر واقعی آن کم می کند.

چرم دانه دار کامل

این نوع از چرم هم از لایه ی خارجی پوست استفاده می‌ شود ولی مورد پردازش قرار نمی‌ گیرد، نشانه‌ های طبیعی در این چرم مشهود است، این مدل چرم از مقاوم ترین و بادوام ترین نوع چرم هستند.

چرم هورس

چرم‌ هورس را می توان از انواع چرم های طبیعی بزی، گاوی و شتری  تولید کرد. چرم بزی هورس یک نوع از انواع محبوب بوده که به خاطر نوع فینیش اش برخوردار از رخی بسیار زیبا و جذاب می باشد.

پوست مار و مارمولک

این نوع پوست، بسیار نازک و در عین حال محکم است. وقتی که پوست پیرایی می‌شود، هرگز ترک نمی‌خورد و آب رفتگی و کشیدگی در چرم به وجود نمی آید و هم چنین دوام و استحکام زیادی دارد. پوست  مارمولک ها، از پوست مار ها گران تر است. از یک مارمولک می‌‌توان حدود ۳۰ سانتی متر مربع پوست بدست آورد.

پوست پرندگان

پوست پرندگانی که برای استفاده از پر و بالشان پرورش می‌ یابند، تنها در صورتی به چرم تبدیل می‌ شوند که پرنده، مرده یا کشته شده باشد.

پوست ماهی

در میان ماهی‌ ها، کوسه جزو بهترین نوع پوست برای تولید چرم گاوی درجه یک است. چرم موسوم به شاگرین از پوست این حیوان تولید می‌ شود.

تولید کننده چرم های طبیعی شترمرغ

چرم طبیعی شترمرغ باید در کنار پرورش شترمرغ شکل گرفته شود و پیشرفت کند، طبیعتا در کشور هایی که از پرورش شترمرغ بهره گرفته می شود تولید چرم نیز دیده می شود. در این کشور ها تولید چرم درجه یک بهترین شرایط را برای دباغی فراهم می کند.

در کشور ما در کنار صنعت شترمرغ می توان شاهد افزایش تولید چرم این پرنده نیز بود. به طور کلی در شهر های مهم و مطرح این صنعت  چرم بهتری تولید می شود. شرکت های فعال در این شهر ها از بهترین پوست برای چرم شترمرغ بهره گرفته و محصول خود را با استاندارد های لازم به بازار عرضه می دارند.

روش های تشخیص چرم شترمرغ اصل

روش های تشخیص چرم شترمرغ اصلشترمرغ ها مي‎ ‎توانند در سن ۹ ماهگي به وزن كشتار برسند.

اما به اعتقاد بیشتر پرورش دهندگان پرنده ای كه ۹ ‏ماه سن دارد نمی تواند چرم‎ ‎قابل قبولی توليد كند.

با احتساب لزوم توجه به چرم تولیدی شترمرغ سن توصيه شده برای كشتار، حداقل ۱۲ ماهگی می باشد.

بررسی های علمی انجام شده در مزارع پرورش شترمرغ در مهد تولید شترمرغ یعنی آفریقای جنوبی نشان می دهد كه پوست‎ ‎شترمرغ هایی که با جیره های‎ غذایی استاندارد و توصیه شده ‎تغذيه شده اند، حتی در سن ۹ ماهگی از کیفیت مناسبی برخوردار بوده اند.

فرمولاسيون‎ توصیه شده کارشناسان تغذیه شترمرغ ‎بر اساس فوليكول های با رشد ‏سريع و رشد پر‎ ‎همراه با پوست هايی با الاستيسيته بالاتر و مقاوم تر طراحي شده است.

تمامی این موارد‎ ‎با هم باعث افزايش ‏كيفيت پوست ها می گردد.

بر اساس این مطالعات بدون در نظر گرفتن سن بلوغ پوست پرنده، مديريت جوجه‎ ‎های تازه از تخم درآمده كه نرخ رشد را در هفته های آغازين تحت تاثير قرار مي دهد، ‎محيط پرورش، تنوع در كيفيت يونجه مورد استفاده در جيره ها و تجربه پرورش دهندگان‎ ‎جوجه ها‎ از جمله عوامل موثر در شکل گیری و کیفیت پوست پرنده و دستیابی به پوستی با کیفیت و بالغ حتی در سن ۹ ماهگی پرنده هستند.

‏مطالعات درباره شترمرغ‎ ‎ثابت می كند كه اثرات خاص تغذيه ای بر رشد فوليكول ها و كيفيت پوست ها تاثير مي‎ ‎گذارد با تغذيه ای خاص، می توان ‏بهره های اقتصادی بالاتری در زمینه چرم این پرنده داشت‎.

مهمترین کاربردهای چرم شترمرغ

در حال حاضر گران ترین و با دوام ترین چرم ها چرم شترمرغ است که از کیفیت بالایی برخوردار است و دارای عمر بیش تری نسبت به دیگر چرم ها دارد به همین خاطر از طرفداران زیادی دارد.

محصولات تولید شده از چرم شترمرغ جزو کالا های شیک و لوکس است و همه اقشار جامعه قدرت خرید این نوع محصولات را ندارند.  محصولاتی که از این نوع چرم تولید می شوند عبارتند از: کاپشن، پالتو، کفش، کیف اداری، کیف پول، پوتین، روکش موبایل، چکمه، کلاه آفتابی، جاکلیدی و کلاه زمستانه و… می باشد.

سالن های مد محصولات چرمی در اروپا سال های زیادی است که از این نوع چرم برای تولید انواع کیف استفاده می گردد.

استفاده از چرم شترمرغ برای تزیینات اتومبیل بیشتر در اروپا متداول است.

تولید کنندگان شناخته شده محصولات ورزشی جهان نیز از استحکام قابل توجه چرم شترمرغ در عین نرمی، لطافت و زیبایی دو چندان این محصول را برای تولید کفش های مختص ورزش های خاص استفاده می کنند.

این نوع چرم در سال های اخیر جای پای خود را در تولید مبلمان خانگی و اداری نیز به تدریج باز کرده است.

فرآیند دباغی و تولید پوست شترمرغ

فرآیند دباغی و تولید پوست شترمرغزمان زیادی از ورود صنعت شترمرغ به ایران زیاد نمی گذرد به همین خاطر تجربه کارگاه های دباغی کمتر است.

خوب است بدانید یکی از دلایل پرورش شترمرغ زنده، ارزش پوست چرم این پرنده در دنیا می باشد.

مراحل تولید چرم شترمرغ

در حالت کلی از شترمرغ می توان دو نوع پوست خام بدست آورد که شامل:

  • پوست ساق پای شترمرغ
  • پوست بدن شترمرغ یا پوست اصلی

پوست بدن و پوست پای شترمرغ هر کدام دارای ارزش جداگانه ای هستند و باید طبق اصول دباغی گردد.

اما دلیل تفاوت دباغی، در ارزش جهانی یا قیمت جهانی چرم شترمرغ می باشد که نیازمند تجربه هست.

کار دباغی پوست شترمرغ حرفه ای و در ترکیب مواد اولیه در دستگاه، باید آموزش های لازم را کسب نمود.

مراحل تولید چرم شترمرغ اصل با بقیه تا حدودی یکسان است و ترتیب آن به شرح زیر می باشد:

  1. نمک سود کردن پوست خام شترمرغ
  2. تبدیل پوست خام به سالامبور
  3. تبدیل سالامبور به وت بلو
  4. تبدیل وت بلو به کراست
  5. کراست به فینیش یا رنگ شده و آماده مصرف

حال با توجه به ارزشمند بودن چرم شترمرغ، بهتر است میزان تفاوت قیمت چرم ساق پا و پوست را دانست.

چرم ساق پای شترمرغ

شاید تاکنون تصور می کردید که چرم شترمرغ، فقط یک نوع هست ولی اینگونه نبوده و نیست.

زمانی که شترمرغ کشتار می شود از این پرنده دو عدد پوست خام پای شترمرغ بدست می آید.

اگر در جداسازی پوست ساق از استخوان دقت نشود به احتمال زیاد، کیفیت نهایی کاهش پیدا می کند.

همان طور که اشاره کرده شد چرم ساق شترمرغ در واقع ساختاری خاص داشته که در تقریبا در تولید هر محصولی قابل استفاده می باشد، بهتر خواسته باشیم بگوییم می توان با به کاربردن این چرم طبیعی زیبایی محصول چرمی را دو چندان نمود.

چرم ساق پای شترمرغ به خاطر کوچک و لاکچری بودن، مصارف متعددی دارد و در عین حال قیمت بالایی دارد.

مشتریان زیادی هستند که برای بار اول چرم ساق شترمرغ را از نزدیک مشاهده می کنند، و تعدادی زیادی از این چرم خریداری می کنند.

این فقط به خاطر فهمیدن میزان زیبایی و ارزش این چرم بوده و هیچ عامل دیگر نمی توان سبب خرید گردد.

قیمت انواع چرم شترمرغ نسبتا بالا هست و دانستن قیمت هر فوت چرم شترمرغ می تواند سبب خرید بهتر شود.

ویژگی های منحصر بفرد چرم شترمرغ

چرم شترمرغ نسبت به چرم های دیگر حیوانات قیمت گران تری دارد و در جزو چرم های لوکس و شیک به حساب می آید.

این نوع چرم هم از تراکم و مقاومت بیش تری برخوردار است و هم  نسبت به سایر دیگر چرم ها لطیف و نازک تر است.

از چرم شترمرغ برای تولید انواع کت و کیف دستی و کفش و کیف پول های زنانه و مردانه و … استفاده می شود.

چرم شترمرغ اصل و طبیعی دارای برجستگی هایی است که این برجستگی ها به دلیل غدد رشد پر این پرنده ایجاد می شود.

جذابیت و معروفیت بیش تر چرم ساق پا شترمرغ به دلیل همین برجستگی ها و چین و چروک های زیبا و بدون الگوی روی چرم می باشد که در چرم سایر حیوانات به ندرت دیده می شود، همین چین و چروک و برجستگی ها امتیاز دیگری نیز محسوب می شود به عبارت دیگر در تشخیص چرم اصل از چرم مصنوعی بسیار کمک کننده خواهد بود و وجود همین ویژگی خاص در چرم شترمرغ احتمال تولید محصولات تقلبی را به صفر رسانده است.

مرکز خرید چرم طبیعی شترمرغ

مرکز خرید چرم طبیعی شترمرغتولیدات چرم طبیعی از پوست شترمرغ جزو یکی از اصلی ترین نوع چرم های ایرانی محسوب می شود و برای سود آوری کشور بسیار مفید است.

در بازار داخلی چرم طبیعی نمونه های متنوعی از ملزومات چرم شترمرغ را می توان از نزدیک دید.

در واقع خرید پوست شترمرغ در ایران، تاریخچه ای بسیار طولانی دارد که منجر به تولیدات ملزومات و تجهیزات چرمی مرغوب و با کیفیت شده است که می توان به راحتی آن ها را از چرم مصنوعی و غیر طبیعی تشخیص داد. چرم شترمرغ طبیعی با ظاهری بسیار متفاوت مد نظر زیبا پسندان بوده است.

انواع کیف های زیبا، کفش های چرمی، کت و پالتوی زیبا با استفاده از چرم طبیعی مرغوب تولید شده است.

در کشور های غربی شاهد این هستیم که در سالن های مد و‌پوشاک از چرم شترمرغ طبیعی استفاده می شود. هم اکنون چرم شترمرغ جزو پرفروش ترین چرم ها در بازار چرم طبیعی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.